O nas

Agnieszka Pogonowska

W zawodzie psychologa pracuję od 2007 roku. Ukończyłam Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Pedagogiki i Psychologii, studia podyplomowe z zakresu psychologii transportu na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz studia podyplomowe: Akademia Trenerów Grupowych w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Również posiadam upoważnienie wydane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach do badań osób ubiegających się lub posiadających pozwolenie na broń. Ukończyłam kurs z podstaw psychoterapii krótkoterminowej skoncentrowanej na rozwiązaniach oraz z podstaw diagnozy neuropsychologicznej. Obecnie jestem uczestnikiem całościowego kursu psychoterapii w Śląskiej Szkole Psychoterapii w Gliwicach. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe i osobiste uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach.

Doświadczenie zdobywałam pracując w szkole z dziećmi i rodzicami, prowadząc zajęcia terapeutyczne, poradnictwo dla opiekunów i zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego, prowadziłam warsztaty i szkolenia z zakresu umiejętności interpersonalnych, kreatywności i rozwoju osobistego dla pracowników i osób niepełnosprawnych, jako konsultant w Szpitalu Geriatrycznym z osobami starszymi, prowadziłam terapię osób doświadczających kryzysy, po wypadkach, również współpracowałam z Fundacją Rodzin Górniczych udzielając konsultacji psychologicznych i wsparcia osobom potrzebującym tego rodzaju pomocy.

Posiadam kilkuletnie doświadczenie w diagnozie psychologicznej oraz badaniach psychologicznych kierowców, górników, stanowisk wymagających szczególnej sprawności psychofizycznej oraz osób ubiegających się lub posiadających pozwolenie na broń, a także kwalifikowanych pracowników ochrony, detektywów i zawodów prawniczych.
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Celem mojej pracy jest profesjonalna pomoc i wsparcie drugiego człowieka z poszanowaniem jego indywidualnych wartości i przekonań.

 

Justyna

Justyna Zenowicz

Jestem absolwentką Uniwersytetu Śląskiego, oraz Śląskiej  Szkoły Psychoterapii  atestowanej przez Sekcję Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Posiadam  wykształcenie pedagogiczne i psychoterapeutyczne, oraz  I stopień asystenta psychodramy. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje biorąc udział w rozmaitych szkoleniach, kursach i konferencjach dotyczących pracy z rodziną i dzieckiem min: Terapia rodzin wieloproblemowych, Terapia skoncentrowana na rozwiązaniach, itp.
Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam w Ośrodku Wczesnej Interwencji, Domu Dziecka, Świetlicy Socjoterapeutycznej, Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie pracując z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Od 13 lat w swojej pracy zawodowej na co dzień pomagam osobom doświadczającym wielu problemów, kryzysów,trudności w relacjach społecznych, partnerskich, rodzinnych.
Specjalizuję się w nurcie psychodynamicznym. Staram się towarzyszyć osobom w procesie rozwoju, oraz odkrywaniu zasobów i mocnych stron, aby w pełni korzystali z życia.
Prywatnie jestem mężatką i mamą dwójki dzieci.

kontakt : 575-653-880